Slovensky English Polski Magyar Srpski русский Česky

Informácie pre mliekárne a výrobcov mliečnych výrobkov

Stále viac ľudí na celom svete oceňuje výhody bezlaktózových výrobkov. Nie sú to vždy len laktózovo intolerantné osoby, ktorým sortiment mlieka, masla, jogurtov, smotany, šľahačky, syrov, jogurtov, nanukov, zmrzliny ale aj ďalších výrobkov bez laktózy pomáha cítiť sa po ich konzumácii pohodlne. Rastúca skupina spotrebiteľov na celom svete si kupuje tieto výrobky na podporu zdravého trávenia, prípadne pre ich charakteristickú sladkú chuť, bez toho, aby prijali viac kalórií. Najnovšie tento trend súčasne s trendom zdravého stravovania prichádza aj na Slovensko. Nastúpte do rozbehnutého vlaku aj Vy a ponúknite svojim zákazníkom tieto v zahraničí dlhodobo vyhľadávané výrobky.
 

Laktóza (mliečny cukor), je zložená z glukózy a galaktózy. Pôsobením enzýmu laktáza sa  hydrolyzuje na jednoduché cukry. Zaujímavosťou využívanou v potravinárskom priemysle je, že glukóza chutí oveľa sladšie, ako laktóza. Následne aj bezlaktózové výrobky, ktoré sú počas výroby ošetrené pridaním enzýmu laktáza sú preto prirodzene sladšie ako bežné a to bez toho, aby boli do nich pridávané sladidlá a tiež bez toho, aby obsahovali dodatočné kalórie. V niektorých výrobkoch je využívaná vlastnosť laktázy, že zabraňuje hrudkovaniu resp. kryštalizácii. (napr. v zmrzlinách a nanukoch)
 

Objavte nový trh a obrovskú komunitu ľudí, ktorí zo zdravotných dôvodov kupujú drahé dovážané bezlaktózové výrobky, či používajú náhrady napr. vo forme sóje, alebo sa úplne vyhýbajú mliečnym produktom!
 

Enzým laktáza od spoločnosti RS Pharma s.r.o. je vyrobená v Kanade najmodernejšími technológiami a v najvyššej kvalite.
 

Proces výroby bezlaktózového mlieka trvá 24-48 hodín podľa zvolenej technológie a cena je v rozpätí 8 – 12 eurocentov / liter mlieka.